0
Your Cart
0
Your Cart

FAQ

Obecné

Datum doručení je u samotných produktů

Pokud je objednané zboží skladem a objednávka byla vyhotovena do 10:30, měla by být převzata dopravcem ještě ten den, a doručována hned následující. Pozdější objednávky budou expedována další prac. den.

*V době většího náporu se může doručení prodloužit, maximálně však o 2 prac. dny.

Doručujeme přes Zásilkovnu, která doručuje v rámci celé ČR dvěma způsoby.

1. Výdejní místo nebo Z-Box: Jednoduše si nechte balík na jedné z poboček výdejních míst nebo v Z-Boxu. U výdejních míst si prohlédněte otevírací dobu, která se pro každé výdejní místo liší. Z-Boxy fungují NONSTOP. Doprava stojí 55Kč. Seznam výdejních míst a Z-Boxů naleznete zde

2. Doručení kurýrem na adresu: Zásilkovna doručuje i standardně kurýrem přímo na Vámi zvolenou adresu. Stačí si zvolit tuto možnost dopravy v pokladně a uvést svoji adresu pro doručení. Doprava stojí 80Kč.

Ne, bohužel Zásilkovna o víkendu standardně nedoručuje, co jako Eshop neumíme ovlivnit.

Na výdejním místě bude uložena 7 dní s možností prodloužit uložení o dalších 14 dní.

V Z-Boxu bude uložena 2 dny s možností prodloužit uložení o další 1 den.

K objednávce bude přiřazeno sledovací číslo až v momentě, kdy zásilku převezme Zásilkovna. Tehdy Vám od ní přijde mail, ve kterém sledovací číslo naleznete.

Zatím nedisponujeme kamennou prodejnou, ani vlastním odběrným místem. Díky doručení následující prac. den se však k produktům dostanete expresně rychle 🙂

Pokud potřebujete objednávku doručit na Slovensko, objednejte přes náš slovenský eshop: www.jawliner.sk

Objednávku umíme doručit i do jiné země v rámci celé EU, stačí nám jen napsat na live chat, kde uvedete požadovanou zemi a způsob doručení.

Platba je možná kartou předem (vrámci pokladny nebo přes platební bránu po přijetí objednávky), jednoduše přes Google Pay, Apple Pay nebo platbou na Dobírku.

Při platbě na dobírku se účtuje poplatek 35Kč.

Platba na dobírku znamená, že si objednáte zboží, objednávku Vám expedujeme, ale platit za ni budete až při převzetí zboží.

U výdejního místa lze platit buď přes aplikaci Zásilkovny nebo přímo na výdejním místě v hotovosti nebo kartou.

U Z-Boxu lze dobírku platit jedině přes aplikaci Zásilkovny (tu potřebujete i na samotné otevření Z-Boxu)

Při doručení kurýrem lze platit buď přes aplikaci Zásilkovny nebo přímo kurýrovi v hotovosti nebo kartou.

Pokud Vám odešli peníze, nebojte se objednávku určitě evidujeme jako úspěšnou!

Někdy se stane, že potvrzovací mail přijde do SPAMU nebo opožděně. Pokud se chcete ujistit, stačí když napíšete na live chat nebo na mail, kde Vám rádi pomůžeme.

Pro výběr ze Z-Boxu je nutné mít staženou aplikaci Zásilkovny a zapnuta mobilní data a bluetooth. Všechny info naleznete na stránce Zásilkovny zde.

Jawdefinery

Vlož si Jawdefinery stejné tvrdosti mezi zadní zuby (stoličky), na obě strany úst. Otoč Jawdefinery tak, aby se strany s dírkami dotýkaly zubů. Začni je kontrolovaně mačkat mezi zuby, dokud necítíš zahřátí žvýkacích svalů.

*Všechny detaily o cvičení, trénincích, tipy a upozornění najdeš v přiloženém Manuály

Videoinstrukce zde

Žvýkací svaly (odborně masseter) jsou svaly na boční straně čelisti, které se zapojují při jejím otevírání a žvýkání. Jedná se o nejsilnější sval v lidském těle. Spolu se sánkovou kostí definuje velikost a výraznost čelisti.

Žvýkací svaly jsou příčně pruhované, což znamená, že jejich struktura a vlastnosti jsou podobné jako „klasické“ svaly. biceps, triceps atd. Jsou tedy známé svou schopností vyčerpání, regenerace a růstu.

Nabízíme 5 různých tvrdostí, (+ 2 ženské) se kterými umíš efektivně progresovat podle potřeb a síly tvých žvýkacích svalů. Je to velmi podobné jako různé hmotnosti činek ve fitku. Umíš jít více opakování s měkčími nebo méně s tvrdšími. Postupem času, jak ti žvýkací svaly zesílí, budeš potřebovat stále větší tvrdost na jejich efektivní zatížení. Většina zákazníků tedy začíná s měkkými ako Extra Soft/Soft a postupně se posouvá až k nejtvrdším Hard a Ultra Hard.

Pokud si neumíš vybrat, vyplň rychlý formulář kde dostaneš přesné doporučení a možnost spojit se do 1 min s naším agentem:

Jawdefiner FORMULÁŘ

V první řadě doporučujeme vyplnit náš Jawdefiner FORMULÁŘ.

Pokud jste si zakoupili jen jednu tvrdost a nesedla Vám, máte ji možnost vrátit v rámci zákonné 14 denní lhůty. Produkty však nesmí projevovat znaky opoužívání. Více zde

Délka tréninků záleží na fázi cvičení, síle žvýkacích svalů, tvrdosti a jiných faktorech, přibližně by měl trénink trvat od 5 do 15min, každý druhý den.

*Všechny detaily o cvičení, trénincích, tipy a upozornění najdeš v přiloženém Manuály

Je to dost individuální, záleží na genetice, věku, % podkožního tuku a dalších faktorech. První výsledky však většina našich zákazníků spatří průměrně asi za 5 až 8 týdnů.

Potom takové ty opravdu výraznější asi za 2 až 8 měsíců.

Jde o silové cvičení. Jeho rizika jsou tedy podobná jako při každém jiném silovém cvičení. Pokud jste například nikdy necvičili nějakou partii a jdete do fitka, potřebujete se rozehřát (viz. rozehřívací série z Manuálu) a potřebujete začít s menší zátěží. Při silovém cvičení dále potřebujete dbát na dostatečnou regeneraci (mít dny bez cvičení) a nezranit se během tréninku = dodržovat správnou techniku cviků. 

To vše přesně platí i pro cvičení žvýkacích svalů s Jawdefinery. Budeš-li dodržovat pravidla cvičení, budou tvé svaly stimulovány k růstu a zesílení bez zbytečných rizik.

Proto jsme jako jediný rozdělili tvrdosti až do 5 stupňů, máme podrobný Manuál s tipy a vysvětlením techniky, i namakanou podporu, kde máte-li velmi specifické otázky, rádi pomůžeme. (live chat/mail)

 

*Všechny detaily o cvičení, trénincích, tipy a upozornění najdeš v přiloženém Manuály

S našimi ano, neplatí to však se všemi produkty pro cvičení žvýkacích svalů.
Naše produkty se totiž používají mezi zadními zuby (stoličkami), které jsou již evolučně přizpůsobeny ke žvýkání tvrdých a tuhých potravin. Stavba těchto zubů, pozice žvýkacích svalů, prostě vše je uzpůsobeno tomu, že mezi zadními zuby dochází k největší zátěži.

Naše Jawdefinery se tedy používají ve zcela přirozené pozici pro lidskou fyziologii.

Existují ovšem pomůcky, které se používají mezi předními zuby a právě tyto mohou představovat značné riziko! Jedná se o různé koule, které se mají žvýkat mezi řezáky, ty jsou však určeny pouze k trhání a ne k žvýkání. Více info o těchto rizikových produktech zde

Ne, nedají. Jejich velikost je totiž tak velká, aby se daly vložit mezi zadní zuby, ale nebylo je možné omylem spolknout.
Je nula případů kdy by k takovému něčemu došlo. K tomu materiál Jawdefinerů je zdravotně netoxický, čili by Vám nijak vnitřně neublížili.

Jawdefinery jsou vzhledem ke způsobu použití spotřební zboží, které se časem opoužívá natolik, že již s ními nelze dále cvičit. Logicky to vyplývá ze způsobu použití.

Životnost Jawdefinerů určuje míra používání, síla skusu, stupeň tvrdosti a jiné. Každý kus tak vydrží jednotky, desítky nebo až stovky tréninků. Opravdu to lze jen těžko přesně určit, proto máte v ceně naši službu: 2 MĚSÍČNÍ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVÁNÍ ♻️, která je automaticky ke každé objednávce Jawdefinerů. V rámci ní stačí poslat fotky opoužívaných produktů a obratem Vám zašleme nové. Více info zde

Opoužívání nebo vzácně rozkousnutí Jawdefinerů je normální věc. Doporučujeme využít naši službu 2 MĚSÍČNÍ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVÁNÍ ♻️.

Pokud se vám však Jawdefinery poškodili velmi rychle (po pár trénincích) může jít i o nesprávné použití produktů. V takovém případě nám prosím napište. Zjistíme, kde je problém, aby se u nových kusů již neopakoval.

I když máme zákazníky, kteří cvičí s rovnátkami a dosahují výsledků, je tam teoretické riziko. Může totiž jednodušší dojít k poškození Jawdefinerů, nebo v horším případě, i samotného strojku. Doporučujeme se tedy předem poradit.

Materiál Jawdefinerů je naprosto bezpečný, jedná se o potravinářský silikon vhodný pro použití v ústech

Ano, vědecké poznatky jasně říkají, že i ženská ostrost rysů obličeje je atraktivnější než ta oblejší. K tomu jde o daleko víc než jen atraktivitu, oslabené obličejové svaly jsou problémem za hranicí vzhledu. I proto jsme vytvořili speciální ženské produkty, které mají řadu změn a to zejména měkčí tvrdost oproti mužským. Více o cvičení a produktech pro ženy zde

Jedná se o zcela nový design produktů, který je naprosto unikátní a má několik výhod.

V první řadě se jedná o tvar, který je oblý a ne hranatý. Hranatý tvar konkurenčních produktů totiž často bývá značně nepříjemnější pro použití.

Druhou velmi významnou vlastností je 3 vrstvý materiál, který se skládá z vnitřní barevné části – ta určuje tvrdost Jawdefinerů. A ze dvou průhledných částí, které jsou uzpůsobeny pro styk se zuby. Jsou totiž z jiného materiálu, který nelze tak jednoduše poškrábat zuby.

Posledním detailem je dírkování, které zajistí lepší adhezi mezi zuby, ale není tak náchylné k poškození jako složitější vzory konkurenčních produktů.

Díky tomuto všemu jsme eliminovali velmi častý problém poškození produktů zuby, přičemž jsme však zachovali tvrdost produktů a jejich co největší příjmenost při používání.

2.0 je naše původní generace produktů, která nabízí stejné stupně tvrdosti a stejnou velikost a tvar.

Není však ze 3 tří vrstev materiálu, ale pouze z jednoho. Jsou tedy značně náchylnější k poškození zuby a drolení.

Některým lidem však vyhovuje lepší cena a rychlejší poškození produktů neřeší, jelikož si chtějí cvičení jen zkusit nebo mají slabší žvýkací svaly, kde nehrozí taková zátěž na produkty.

Všechny tvrdosti Jawdefinerů se vždy balí v páru, jelikož při cvičení se používá na každé straně úst jeden.

Cvičení s Jawdefinery je vhodné pro většinu věkových kategorií. Nejviditelnější výsledky jsou při cvičení během puberty. Věkem mírně klesá rychlost a viditelnost výsledků. Platí tedy totéž co při klasickém posilování.

Přestože máme velké množství zákazníků mladších 16 let (věk 13-16), v tomto věku doporučujeme Funkční Žvýkačky.

A to hlavně z důvodu jednoduššího použití. Jawdefinery jsou sice pomůcka, se kterou umíte dosáhnout výsledků rychleji a viditelněji*, jsou však náročnější na správnou techniku oproti Funkčním Žvýkačkám

Rozdílů je opravdu mnoho. Všechny vycházejí z toho, že u nás se vždy řídíme zákazníkem. Za léta jsme tedy postupně optimalizovali úplně všechno.

Od tvaru (oblý = příjemnější), tvrdostí (jako jediný máme 5 stupňů tvrdosti), máme 3 vrstvý materiál pro zlepšení životnosti produktů, je bezpečný pro použití v ústech, přidali jsme služby jako 2 MĚSÍČNÍ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVÁNÍ ♻️ nebo Garanci vrácení peněz při nedostavení výsledků. Vypracovali jsme přesný Manuál k produktům, produkty jsou baleny v hygienických obalech, ke každému balení je TO-GO krabička na přenášení a další.

To vše bez příplatků v ceně Jawdefinerů.

Plus samozřejmě doručení do 2 dnů a zákaznický servis 7 dní v týdnu od 8 do 21hod jako bonus. 🙂

Obě možnosti mají své výhody i slabiny.

Jawdefinery jsou léty ověřená pomůcka, která při pravidelném používání prostě funguje. Jsou efektivní metodou pro zatížení žvýkacích svalů. Díky více stupňům tvrdosti si vybere opravdu každý, dá se stále progresovat na tvrdší a tvrdší. Trénink s nimi lze skvěle kontrolovat, ať už počet opakování, jednotlivé série atd. Jednoduše lze s nimi sledovat svůj progres.

Nevýhodou je nutnost vyhrazení si času na trénink, jejich přenášení, invazivnější používání (na Jawdefinery v ústech si člověk musí zvyknout) nebo vyšší pořizovací cena.

Funkční Žvýkačky jsou novinka, která však žvýkací svaly zatěžuje podobně efektivně. Můžete je používat leckde a při čemkoliv a mají k tomu skvělou příchuť. Jsou jednodušší na používání a více „blbovzdorné“. Jsou skvělé pro zaneprázdněné, kterým se nechce vyhrazovat čas na Jawdefinery.

Nevýhodou je horší kontrola nad tréninkem, nerovnoměrné žvýkání (pokud člověk vědomě nežuje rovněž na obou stranách) a nemožnost progresu na tvrdší tvrdosti. Rovněž nutnost dokupování a delšího žvýkání k dosažení stejného efektu jako s Jawdefinery. (Zatímco s Jawdefinery stačí cvičit každý druhý den 10min, Funkční Žvýkačky je nejlepší používat alespoň 20 min denně.)

Oba způsoby mají svá pro a proti, nejlepšího efektu však vždy dosáhnete jejich kombinací. Vyhradit si tedy čas na pravidelný trénink s Jawdefinery ak tomu během dne podle chuti používat i Funkční Žvýkačky.

Mewing je technika polohování jazyka, která umí během dlouhé doby změnit polohu kostí. Člověk si tak dokáže zlepšit stavbu obličeje. Na tuto techniku nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Funkčnost mewingu je ovšem málo ověřená, časně pouze jednotlivci a ne rozsáhlými studiemi. Problém je zejména, že mewing se snaží změnit polohu kostí. To sice umí mít dobrý efekt na vzhled, je to však extrémně zdlouhavý proces. Trvá to dlouhé měsíce, spíše jednotky let na reálné změny. 

Cvičení žvýkacích svalů je ovšem cvičení svalu. Sval je mnohem dynamičtější, tedy jeho změny je vidět mnohem rychleji. Pokud budete poctivě cvičit, kterýkoli sval dokážete zesílit a zvětšit již během několika týdnů.

Víme o spoustě z Vás, kteří cvičí s Jawdefinery a zároveň praktikují mewing. Výsledky takových lidí pak bývají opravdu markantní.

Funkční Žvýkačky

Vezmi si dvě žvýkačky. Žvýkačky si v ústech spoj do jedné nebo si dej každou na jednu stranu úst. Pokud si je spojíš do jedné, žvýkej ji polovinu času na jedné straně a polovinu času na druhé.

Při žvýkání bys měl cítit zapojení žvýkacích svalů. Žvýkej je 10 až 45min podle chuti a síly tvých žvýkacích svalů. Použitou žvýkačku zahoď. Žvýkaj 2-4 žvýkačky denně, nebo každý druhý den, po dobu alespoň dvou měsíců.

Žvýkací svaly (odborně masseter) jsou svaly na boční straně čelisti, které se zapojují při jejím otevírání a žvýkání. Jedná se o nejsilnější sval v lidském těle. Spolu se sánkovou kostí definuje velikost a výraznost čelisti.

Žvýkací svaly jsou příčně pruhované, což znamená, že jejich struktura a vlastnosti jsou podobné jako „klasické“ svaly. biceps, triceps atd. Jsou tedy známé svou schopností vyčerpání, regenerace a růstu.

Žvýkání Funkčních žvýkaček je vlastně silové cvičení. Jeho rizika jsou tedy podobná jako při každém jiném silovém cvičení. Naše Žvýkačky jsou však opravdu velmi šetrné.

Když už, tak jde jen o např. krátkodobé přetížení žvýkacích svalů, které může nastat při nadměrném používání (žvýkání více než 2hod denně) a které odejde po pár dnech. Taková svalovice nastává zpravidla u úplných začátečníků, kteří dosud žvýkací svaly necvičili. Budeš-li tedy dodržovat pravidla cvičení, budou tvé svaly stimulovány k růstu a zesílení bez zbytečných rizik.

*Všechny detaily o použití najdete v přiložené Příručce

Na výběr je ze tří balení:

100g – cca. 3 týdny*
200g – cca. 7 týdnů*
400g – cca. 3 měsíce*

*Při používání dvou žvýkaček najednou a řízení se doporučeními v Příručce

Je to dost individuální, záleží na genetice, věku, % podkožního tuku, zda jen žvýkáte Funkční Žvýkačky nebo cvičíte is Jawdefinery a dalších faktorů. První výsledky však většina našich zákazníků spatří průměrně asi za 5 až 8 týdnů.

Potom takové ty opravdu výraznější asi za 2 až 8 měsíců.

Ne, opravdu nestačí. A neříkám to jen proto, abyste si koupili naše, ale taková je realita.
Obyčejné žvýkačky mají zaprvé úplně jiný účel. Mají osvěžit dech. Ne zatížit svaly. Jsou tedy z příliš měkké gumové báze, která je naprosto nedostatečná pro jakoukoli stimulaci svalů pro jejich růst. Nezapomínejme totiž, že žvýkací svaly jsou nejsilnější v lidském těle. Nezáleží tedy jestli budete obyčejnou žvýkačku žvýkat hodiny nebo si je dáte 10 najednou. Dostanete pouze velkou měkkou „hrči“.

Každý, kdo otestoval naše, a hned po nich si dal obyčejné okamžitě pochopil ten rozdíl v tuhosti. 🙂

Při udávání tuhosti žvýkaček myslíme tuhost gumové báze, nikoli povrchu žvýkačky. Vnější povrch žvýkačky, je tedy standardní a velmi podobný klasickým. Nemusíš se tedy bát, že bys ji nedokázal rozkousat nebo si na ní poškodil zuby.

I když máme zákazníky, kteří cvičí s rovnátkami a dosahují výsledků, je tam teoretické riziko. Může totiž snadněji dojít k poškození samotného strojku. Doporučujeme se tedy předem poradit. Naše žvýkačky jsou však např. méně lepivé než ty obyčejné, což může být v tomto případě pozitivum.

Poškození zubů je rizikové u ostrých a tvrdých potravin, které narušují sklovinu. Naše žvýkačky jsou „jen“ tuhé, což znamená, že mají větší odpor při žvýkání. Nejsou tvrdé na povrchu ani nijak ostré.

Nemají tedy jak poškodit zuby.

Cvičení s Funkčními Žvýkačkami je vhodné pro většinu věkových kategorií. Nejviditelnější výsledky jsou při cvičení během puberty. Věkem mírně klesá rychlost a viditelnost výsledků. Platí tedy totéž co při klasickém posilování.

Máme velké množství zákazníků mladších 16 let (věk 13-16), kteří úspěšně používají Funkční Žvýkačky, v tomto věku se doporučuje poradit s odborníkem ohledně cvičení. Funkční Žvýkačky jsou však obecně opravdu velmi bezpečné.

Ano, vědecké poznatky jasně říkají, že i ženská ostrost rysů obličeje je atraktivnější než ta oblejší. K tomu jde o daleko víc než jen atraktivitu, oslabené obličejové svaly jsou problémem za hranicí vzhledu. I proto jsme vytvořili speciální ženské produkty, které mají řadu změn a to zejména měkčí tvrdost oproti mužským. Více o cvičení a produktech pro ženy zde

Obě možnosti mají své výhody i slabiny.

Jawdefinery jsou léty ověřená pomůcka, která při pravidelném používání prostě funguje. Jsou efektivní metodou pro zatížení žvýkacích svalů. Díky více stupňům tvrdosti si vybere opravdu každý, dá se stále progresovat na tvrdší a tvrdší. Trénink s nimi lze skvěle kontrolovat, ať už počet opakování, jednotlivé série atd. Jednoduše lze s nimi sledovat svůj progres.

Nevýhodou je nutnost vyhrazení si času na trénink, jejich přenášení, invazivnější používání (na Jawdefinery v ústech si člověk musí zvyknout) nebo vyšší pořizovací cena.

Funkční Žvýkačky jsou novinka, která však žvýkací svaly zatěžuje podobně efektivně. Můžete je používat leckde a při čemkoliv a mají k tomu skvělou příchuť. Jsou jednodušší na používání a více „blbovzdorné“. Jsou skvělé pro zaneprázdněné, kterým se nechce vyhrazovat čas na Jawdefinery.

Nevýhodou je horší kontrola nad tréninkem, nerovnoměrné žvýkání (pokud člověk vědomě nežuje rovněž na obou stranách) a nemožnost progresu na tvrdší tvrdosti. Rovněž nutnost dokupování a delšího žvýkání k dosažení stejného efektu jako s Jawdefinery. (Zatímco s Jawdefinery stačí cvičit každý druhý den 10min, Funkční Žvýkačky je nejlepší používat alespoň 20 min denně.)

Oba způsoby mají svá pro a proti, nejlepšího efektu však vždy dosáhnete jejich kombinací. Vyhradit si tedy čas na pravidelný trénink s Jawdefinery ak tomu během dne podle chuti používat i Funkční Žvýkačky.

Pásky na ústa

Umyjte si a vysušte tvář. Z Pásky odlepte ochranný papír trhnutím do stran a jemně si ji nalepte na ústa. Nalepte si ji tak, aby překryla celé ústa.

Ráno po probuzení si ji jednoduše odlepte a Pásku vyhoďte.

Videoinstrukce zde

Dýchání ústy, tedy „hltání“ vzduchu ústy, je nesprávný model dýchání.

Lidské tělo je postavné tak, aby dýchalo výhradně přes nos. V nosní dutině se totiž vzduch otepluje, zvlhčuje a čistí. To se při dýchání ústy neděje. Dýchání ústy má však za následek také ochabování obličejových svalů. Ty se totiž zapojují jen při dýchání nosem. Existuje několik studií, které dokazují, že chronické dýchání ústy zejména v dospívání má za následek deformaci obličeje k horšímu. Dýchání ústy v noci může být také jeden z hlavních spouštěčů chrápání!

Dýchání ústy může mít ze zdravotního hlediska za následek: vysušování sliznice úst, zápach z úst, chrápání, spánková apnoe, zhoršení kognitivních schopností, únavu a jiné.

Z estetického hlediska může zhoršovat kruhy pod očima, měnit stavbu obličeje vizuálně k horšímu, vytvářet předkus, křivit zuby a jiné.

Ano, používání našich Pásek je naprosto bezpečné. Lidské tělo se automaticky přesměruje na dýchání nosem.
Nedoporučujeme Pásky používat pokud máte silně ucpaný nos, velmi nízký krevní tlak nebo problémy s dýcháním. Také nedoporučujeme používat po požití alkoholu nebo sedativ.

Ne nemůžete. Lidské tělo se automaticky přesměruje na dýchání nosem, které je pro něj naprosto přirozené a hlavně dostačující. Nezapomínejme totiž, že spánek je ta nejklidnější aktivita lidského těla. Tělo tedy potřebuje velmi malý přísun vzduchu oproti např. náročné fyzické aktivitě, kdy člověk nutně dýchá i ústy.
Použijte našich Pásek je tedy naprosto bezpečné a celosvětově neexistuje žádný případ kdy by jejich použití nebo použití konkurenčních produktů přispělo ke hypoxii (nedostatek kyslíku v krvi)

Ano, Pásky jsou z netkané textilie, jsou tedy velmi příjemné na nošení. Lepicí strana obsahuje netoxické lepidlo. Pásky tedy nijak neiritují pokožku, neškrábu a nezanechávají stopy.

To ne ale umíte si pomoci zvrátit další deformaci. Chronické dýchání ústy totiž prokazatelně deformuje tvář a zhoršuje její vzhled. Když tedy přestanete v noci dýchat ústy, až třetinu svého života nebudete dýchat ústy. A to už je dost markantní!

Čili vzhled obličeje Vám Pásky nezlepší (na to máme jiné produkty 😉) ale pomohou Vám zastavit negativní dopad dýchání ústy, který vzhled zhoršuje.

Vždy se používá jedna Páska na jednu noc. Počet Pásek = počet nocí kolik Vám balení vydrží.

Ano, mysleli jsme i na to! Lepicí strana je poprvé dostatečně jemná, aby nijak nepoškodila Vaše strniště a aby se dala BEZBOLESTNĚ odlepit.

K tomu velikostí jsou Pásky navrženy tak, aby fungovaly i když máte bradu/ vousy a stále dobře překrývaly ústa.

Toto určitě nedoporučujeme a to z několika důvodů. V první řadě obyčejná páska je vyrobena z plastu a je tedy dost nepříjemná k použití. Musíte si ji stříhat (naše pásky jsou rovnou ve správné velikosti) a zejména její lepidlo je většinou příliš silné, čili dochází k podráždění pokožky. Máte-li strniště, bude Vás odlepování dost bolet.

Další věc je samotné lepidlo, které může obsahovat zdraví škodlivé látky, jelikož při jeho výrobě se nepočítalo s kontaktem s lidskou pokožkou. Může tedy zanechat stopy, zarudnutí a přinejhorším i alergickou reakci.

Přestože oba produkty souvisejí s dýcháním mají své jasně dané použití a specifika.

Pásky se lepí na ústa. Z toho je dáno, že jejich použití je výhradně v noci, během spánku. Donutí Vás mít zavřená ústa abyste jimi „nehltali“ vzduch. Jejich účelem je zamezit nočnímu chrápání, naučit vás dýchat správně = nosem, omezit zápach z úst, pomoci se spánkovým apnoem a to vše během spánku, kdy vás to nic nestojí. Efekt správného dýchání nosem Vás pak může držet až celý následující den!

Proužky se lepí na nos (přesně na nosní chrupavku). Jejich nalepením se jemně rozšíří nozdry, čímž se okamžitě zvětší průtok vzduchu nosem. Díky tomu ihned pocítíte lepší, volnější dýchání. Díky tomu omezíte potřebu dýchat ústy se všemi benefity, zlepšíte okysličování, což může pomoci se soustředěním, ale zejména při sportovních výkonech, kdy je větší potřeba kyslíku. Proužky jsou tedy často využívány sportovci.

Oba produkty mají svůj způsob použití, nejlepší je ovšem produkty kombinovat. A to tak, že v noci budete používat Pásky a ve dne Proužky. Popřípadě během noci používat obojí, chcete-li aby byl efekt ještě větší.

Proužky na nos

Otřete si nos vlhčeným kapesníkem, odlepte z Proužku ochranný papír a nalepte si Proužek na nosní chrupavku. Správná pozice lepení je zde. Při lepení Proužek jemně tlačte na nos. Pokud je Proužek správně nalepen, jemně Vám rozšíří nos.

Když si ho budete chtít sundat, jednoduše si jej odlepte a Proužek vyhoďte.

Videoinstrukce zde

Dýchání ústy, tedy „hltání“ vzduchu ústy, je nesprávný model dýchání.

Lidské tělo je postavné tak, aby dýchalo výhradně přes nos. V nosní dutině se totiž vzduch otepluje, zvlhčuje a čistí. To se při dýchání ústy neděje. Dýchání ústy má však za následek také ochabování obličejových svalů. Ty se totiž zapojují jen při dýchání nosem. Existuje několik studií, které dokazují, že chronické dýchání ústy zejména v dospívání má za následek deformaci obličeje k horšímu. Dýchání ústy v noci může být také jeden z hlavních spouštěčů chrápání!

Dýchání ústy může mít ze zdravotního hlediska za následek: vysušování sliznice úst, zápach z úst, chrápání, spánková apnoe, zhoršení kognitivních schopností, únavu a jiné.

Z estetického hlediska může zhoršovat kruhy pod očima, měnit stavbu obličeje vizuálně k horšímu, vytvářet předkus, křivit zuby a jiné.

Ano, použití Proužků je naprosto bezpečné. Rozšíření nozder, je pozitivní jev a tudíž žádná rizika se s Proužky nespojují.

Pokud jste si proužek lepili na čistou pokožku, vydrží vám hodiny až desítky hodin bez odlepení. Při náročných sportovních aktivitách kde se hodně potíte, je někdy nutné proužky přelepit.

Balení Proužků Vám tedy vydrží podle toho, jak často je plánujete používat a při jaké aktivitě.

Určitě ne. V podstatě neexistuje jiná „domácí“ náhrada za Jawdefiner Proužky. Ty jsou totiž speciálně vyrobeny pro tento účel. (viz. otázka na materiál výše)
Pokud byste chtěli Proužky něčím nahradit, např. lepicí páskou, nebude to fungovat, jelikož je měkká a nijak by nozdry nerozšířila. Naše proužky jsou poměrně tvrdé (plast) ale zároveň flexibilní.

Rozšíří tedy nozdry a zároveň drží na nose bez odlepení až hodiny.

Přestože oba produkty souvisejí s dýcháním mají své jasně dané použití a specifika.

Pásky se lepí na ústa. Z toho je dáno, že jejich použití je výhradně v noci, během spánku. Donutí Vás mít zavřená ústa abyste jimi „nehltali“ vzduch. Jejich účelem je zamezit nočnímu chrápání, naučit vás dýchat správně = nosem, omezit zápach z úst, pomoci se spánkovým apnoem a to vše během spánku, kdy vás to nic nestojí. Efekt správného dýchání nosem Vás pak může držet až celý následující den!

Proužky se lepí na nos (přesně na nosní chrupavku). Jejich nalepením se jemně rozšíří nozdry, čímž se okamžitě zvětší průtok vzduchu nosem. Díky tomu ihned pocítíte lepší, volnější dýchání. Díky tomu omezíte potřebu dýchat ústy se všemi benefity, zlepšíte okysličování, což může pomoci se soustředěním, ale zejména při sportovních výkonech, kdy je větší potřeba kyslíku. Proužky jsou tedy často využívány sportovci.

Oba produkty mají svůj způsob použití, nejlepší je ovšem produkty kombinovat. A to tak, že v noci budete používat Pásky a ve dne Proužky. Popřípadě během noci používat obojí, chcete-li aby byl efekt ještě větší.

Máte-li jakékoli další dotazy, klidně se zeptejte na live chatu –>

Shopping cart
Your cart is empty
Let's start shopping!
Start shopping