0
Your Cart
0
Your Cart

Podle čeho si ženy vybírají muže? (Evoluční hledisko mužské atraktivity)

Co přijde ženám na mužích atraktivní? Je vzhled na muži vůbec důležitý? Jaké jsou jiné faktory mužské atraktivity? Jak se hledisko mužské atraktivity změnilo za tisíce let?

To vše dnes proberu. Jasně a na rovinu.

Podle několika výzkumů a názorů sexuologů je atraktivita žen a mužů velmi odlišná. Zatímco muži na ženách jako nejdůležitější faktor hodnotí jejich vzhled, ženy na mužích něco úplně jiného.

Mužské faktory atraktivity lze rozdělit na tři body a pořadí důležitosti podle žen je:

  1. Přístup ke zdrojům
  2. Status
  3. Atraktivita

Než se začneš pohoršovat, nech mě prosím vysvětlit ti to. Celé je to totiž v podstatě velmi logické.

Na prvním místě při výběru muže se žena dívá na přístup ke zdrojům. V minulosti to mohlo být přístup k jídlu, bezpečí atd. V dnešní době je to nejčastěji přístup ke penězům. Peníze však nejsou v tomto bodě jediná věc. Schopnost muže se postarat o sebe, ženu (av budoucnosti o společně děti), schopnost řešit případně problémy jsou v tomto prvním bodě zahrnuty také.

Pozn.: všechny tyto body vnímají ženy podvědomě a proto se mnohokrát stane, že je při debatě odmítají. Jedná se však o podvědomě rozhodování. Je to podobné jako kdyby muž zameitol, že se rozhoduje podle vzhledu ženy.

Většina názorů proč tomu tak je, hovoří o tom, že žena se podvědomě rozhoduje a myslí na budoucí děti, které by s konkrétním partnerem měla. Ženské pouto k jejím dětem je opravdu silné a proto by to dávalo smysl. Mužský partner, který by měl přístup ke zdrojům, by se uměl brzy postarat o jejich děti.

Druhý bod hovoří o statusu. Status resp. postavení ve společnosti. Jedná se o další faktor, který opět umí ženě napovědět, jaká Vás asi čeká společná budoucnost.

Např. v minulosti kdybys byl na spodku společnosti, žena by věděla, že Vás čeká těžší osud. Byla by ona, ty (a opět i eventuálně vaše společné děti) v ohrožení. Ať už ve zdravotním, ekonomickém atp. V dnešním světě to platí také, už jen to ohrožení není tak značné. Pokud je tedy tvůj status ve společnosti vyšší, žena podvědomě ví, že máte šanci na snazší budoucnost.

Proto je např. v dnešní době pro ženy atraktivní sláva. Slavní muži mají mnohem jednodušší zaujmout ženy. Jejich společenský status je totiž vyšší (i když často jen uměle). Nemluvě o vysoce postavených politicích, podnikatelích, lékařích atp. (V minulosti to byli králové, šlechtici, vládci, atd.) Jedná se tedy o další faktor, který ženy vnímají podvědomě i kvůli eventuální možnosti společných dětí. Samozřejmě však také pro své osobní, budoucího blaho.

No a až na třetím místě je u mužů atraktivita, tedy vzhled.

Možná si říkáš, že poněkud zvláštní, když mi právě prodáváme produkty pro jeho zlepšení a přitom je až na 3 místě?! Ano, neboť stále je i ten důležitý ak tomu měnící se dobou se formuje i toto pořadí. Atraktivita na mužích se tak stává stále důležitějším faktorem. O tom proč jsem psal zde

Jinak zamýšlel ses někdy proč je atraktivní vzhled vůbec atraktivní? Proč vůbec vnímáme důležitost vzhledu?

Je to kvůli tomu, že zvláště v minulosti byla krása velmi často spojena se zdravím. V minulosti totiž mnoho nemocí bylo mnohem více zákeřných a ve spojitosti se slabou nebo žádnou zdravot. péčí se velmi jasně projevily na člověku. Naše mozky tedy fungují na principu Krása = Zdraví. I když samozřejmě tomu tak v mnoha případech nemusí reálně platit. Proto ji i ženy na mužích vnímají jako důležitou. Zdraví muž totiž znamená muž, který bude schopen postarat se a bude mít zdravé děti.

Druhý aspekt krásy je, že jedince dokáže přiřadit vizuálně k jeho pohlaví. Jedná se o tzv. druhotné pohlavní znaky. Proto jsou na ženách atraktivní prsa, hýždě, úzké boky, velké rty, a u mužů například. široká ramena, výška nebo např. výrazná čelist. Tyto znaky se přiřazují k jednotlivým pohlavím muž/žena a to je činí atraktivními.

Chceš-li si jako muž pomoci právě se zlepšením vzhledu. Doporučuji ti zvýraznit své mužské znaky. Začít chodit do fitka, zlepšit si postavu a zvýraznit čelist ti umí atraktivitu rapidně zlepšit

Se zvýrazněním čelisti ti právě pomůžeme my.

Více info najdeš zde, nebo mi napiš na live chat kde ti rád poradím.

Shopping cart
Your cart is empty
Let's start shopping!
Start shopping